Blog

Як замовити роботу художника? Що треба враховувати?

Як замовити роботу художника? Що треба враховувати?

1. Власний стиль художника, чи співпадає ваш запит з його досвідом, напрямком роботи? Мені зараз вже і не пропонують намалювати якісь сімейні портрети/пейзажі, бо знають мою специфіку – робота в кольорі.

2. Розміри вашого замовлення. Якщо вам потрібна габаритна робота, чи є у художника такий простір для її виконання? Найбільше моє замовлення було 320*200 см 😅 Люблю масштаб!
Хоча і тендітні роботи поважаю ) Це можуть бути навіть роботи на папері, принти, тощо.

3. Терміни. Якщо вам треба «на вчора», то ціна буде вищою, бо потрібні додаткові матеріали/засоби для пришвидшення висихання, особливо в холодну пору року, не кажучи про фокус лише на цьому замовленні. Краще закладати 1 місяць на замовлення, щоб дати художнику час: замовити основу, придбати необхідні матеріали, яких не вистачає. Я ціную, коли є час, тоді можна не поспішаючи насолодитись процесом, якщо треба – зробити ескізи, підсушити кожний шар роботи. Відфотографувати роботу після закінчення.

4. Ще раз – досвід і професійність митця, чи здатен він/вона зробити навіть по вашому референсу тру гарну роботу з любовʼю і увагою до деталей?

5. Підпис, авторство. Підписана робота (спереду і з тилу) буде цінуватись у будь-якому випадку вище ніж ноунейм. Особливо, якщо автор підійшов до роботи з референсом зі всією відповідальністю.

6. Доставка, пакування. Художник за замовчуванням покриває фіксативом/лаком завершену роботу і після повного висихання пакує її в плівку. Доставку зазвичай сплачує замовник, бо наприклад до транспортування габаритної роботи потрібно винаймати бус, який коштує десь 25-30€ наразі у Києві.

 

How to order an artist’s work? What should be considered?
1. The artist’s own style, does your request coincide with his experience, direction of work? Now they don’t even offer me to paint any family portraits/landscapes, because they know my specialty – work in color.
2. Dimensions of your order. If you need a large-scale work, does the artist have the space to do it? The largest I ordered was 320*200 cm 😅 I love the scale!
3. Terms. If you need it “for yesterday”, the price will be higher, because you need additional materials/means to speed up drying, not to mention the focus only on this order. It is better to lay down 1 month for the order to give the artist time: to order the base, to purchase the necessary materials, which are not enough. I appreciate when there is time, then you can take your time and enjoy the process, if necessary – make sketches, dry each layer of work. Take a photo of the work after completion.
4. Once again – the experience and professionalism of the artist, is he/she able to do even according to your reference a good job with love and attention to details?
5. Signature, authorship. A signed work (front and back) will be valued in any case higher than a noname. Especially if the author approached the work with the reference with all responsibility.
6. Delivery, packaging. By default, the artist covers the finished work with a fixative/varnish and, after complete drying, wraps it in film. Delivery is usually paid by the customer, because, for example, you need to rent a bus, which costs around 25-30€ in Kyiv, for the transportation of oversized work.

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Alena Kuznetsova artist (@kuznetsova_artist)

 

 

 

До ріки, до лісу | To the river, to the forest


To the River, to the Forest 🌊🌱 Pop-up charity event 7.04.2024, Kyiv, with the collaboration of @roslynka_anna, within @ukrainian_design_week, and a wonderful piano of @olenahetmanska 🙏🎹 Presentation of my #kuznetsovaceramics Fantastic Mushrooms series 🍄💚 and To the River video, 2023.
Thank you to everyone who was with us, and donated with the registration🫶🇺🇦🫂 You have donated, and we have already sent: UAH 5,349 to the soldiers of the 132nd Infantry Division of the Armed Forces of Ukraine, and UAH 1,340 to the medical crew.

UDIW x Alena Kuznetsova

Aльона Кузнєцова — українська професійна міждисциплінарна художниця.
Працює з такими медіа, як живопис, графіка, ленд-арт, відео, керамічна скульптура та інсталяція, але провідним медіа все ж є живопис.
З 2008 року мала 14 персональних виставок, а також брала участь у багатьох групових проектах в Україні і за кордоном (Лондон, Берлін, Дорнбірн, Сеул, Мадрид, Краків, Валенсія, Копенгаген).
Основний фокус її художньої практики — образ у мистецтві, його трансформація, зміни і нашарування з часом, а також циклічний феномен життя та смерті в контексті воєнних подій останніх років в Україні. Художницю також цікавлять питання глядача і свідомості, ідентичтості і соціальних зв’язків, місця і грунту в проєктах останніх років.
На UDІW 2024 представить серію керамічних скульптур Фантастичні гриби (2020-2021).
📋 Великий Дизайн Маркет
📍Мистецький арсенал
🗓️ 6 квітня
Чекаємо на Вас!

 

Запис вступу до курсу Форма і Колір (2024)


Друзі, ми розпочали курс Форма і Колір 🎉 Але ще не пізно доєднатись до занять наживо по суботах або онлайн у записі! Вступне відео до онлайн-формату: https://youtu.be/uKx-Lz2vvRc
А також всі деталі і опис курсу за посиланням http://alenakuznetsova.com/?p=15541
Доєднуйтесь до простору мистецтва <3

Форма і Колір: мистецький онлайн курс з нуля

Форма і Колір. Авторський курс з рисунку і живопису Альони Кузнєцової (2024)

Курс чудово працює саме для починаючих, а також для тих, хто невдло пробував вивчати образотворче мистецтво, і для тих, хто хоче систематизувати і поглибити знання. Він поєднує академічні принципи і альтернативні підходи і методи, включає творчі завдання. Весь курс ПРАКТИЧНИЙ! Теорія – лише доповнення до практики, всі теоріі випробовуємо. Академічний базис в основі, але буде і альтернативні методи навчання художників ХХ ст. Починаємо з площинних моделей і завдань (2d) і в живописі і в рисунку і ускладнюємо пос-ту-по-во! Доповнюю курс різними техніками і матеріалами, як в рисунку так і в живописі на різних етапах, але основними будуть акварель, і графітні олівці, вугілля, папір (в кінці гуаш). Курс розрахований на 15 занять (можливе продовження), рисунок і живопис по черзі, завдання з різних дисциплін пов’язані змістовно одне з одним.

Програма на 15 занять:

Рисунок (+композиція)

 • Заняття №1 (рисунок). Графітний олівець. Точка, лінія, основна площина. Компонування ОП. Центровані прямі. Поділ відрізка на рівні частини.
 • Заняття №3 (рисунок). Основи композиції. Тон. Градація. Штриховка. Світле і темне, краєвий контраст. Композиція на ОП (кольоровий папір). Завдання з гармінійної і дисгармонійної компоновки.
 • Заняття №5 (рисунок). Штриховка по формі одним тоном. Лінії напруги форми. Композіція: тотальний контроль (розгляд прикладів). Менше і більше кола, вписані в квадрат. Вугілля: жестовий рисунок (натура). Розтяжка вугіллям.
 • Заняття №7 (рисунок). Замальовки з натури м’яким олівцем. Конструктивна побудова пласкої композиції (з одного елементу) з натури. Пропорції.
 • Заняття №9 (рисунок). Ще раз про жестовий рисунок. Контраст, нюанс, акцент. Тональний розбір побудованого на Занятті 7 прямокутника в просторі (світло, напівтінь, тінь), штриховка. Швидкий натюрморт з натури або з фото на сірому папері м’яким матеріалом.
 • Заняття №11 (рисунок). Побудова кубу у просторі, перспектива. Видошукач. Компонування і побудова об’ємної складної композиції.
 • Заняття №13 (рисунок). Закінчення тонального розбору пласкої композиції. Грізайль (об’ємна композиція з натури).

Живопис (кольорознавство).

 • Заняття №2 (живопис). Розтяжки кожного з основних кольорів акварелі від темного до світлого. Кольорове коло (спектр): первинні, вторинні і третинні кольори, робота по-мокрому. Спектр з 8 частин. Лесирування компліментарних кольорів.
 • Заняття №4 (живопис). Основні характеристики кольору. Розтяжки (градієнти). Градація світлоти. Зустріч компліментарних кольорів (нейтралізація насиченості).
 • Заняття №6 (живопис). Продовження Заняття 4: Градація світлоти різних відтінків (заливка). Пляма: з м’яким краєм (видохом) і окреслені.
 • Заняття №8 (живопис). Спектр з 12 частин, в якому є всі наші 6 основних кольорів, присажені по зовнішньому краю по насиченості (лесирування чорним). Плями взаємодоповнюючих кольорів (лесирування).
 • Заняття №10 (живопис). Оптичні ілюзії. Кольорові гармонії на основі Основних характеристик кольору. Дві окремі згармонізовані хоча б по 2-м характеристикам кольору композиції.
 • Заняття №12 (живопис). Копії заданих відтінків, що формують гармонії. Принцип цілісності. Теорія, аналіз-розбір зразків.
 • Заняття №14 (живопис). Механічне змішування кольорів (гуаш). Пошук ідеального компліментарного закритого відтінку (гуаш).  Гармонійні абстрактні композиції.
 • Заняття №15 (живопис). Пошук сбалансованого компліментарного закритого відтінку (закінчення). Пейзаж,  Акварель по-мокрому.

Курс можна придбати в записі з моїм дистанційним супроводом.

Вартість курсу – 12 000 грн. Дистанційний супровід – це перевірка зроблених завдань в телеграм або WattsApp з моїми коментарями вашого виконання, допомагою з питаннями, що виникають. На відео все максимально детально пояснюю. Після оплати я надсилаю вам запрошення на відео, а також список необхідних матеріалів і ви починаєте як тільки будете готові. Доступ до всіх відео – 1 рік!

Для питань і заявок на Форму і Колір пишіть в Телеграм або у WattsApp: +38063 221 68 69


 

Трохи про мене

Я Альона Кузнєцова, українська професійна художниця, з 2003 року живу в Києві. 

Моя основна задача і ціль – власна мистецька практика, яку я активно веду з 2007 року. З 2007 по 2011 роки (після 10 років академічної освіти) я займалась цілеспрямованим вивченням кольору у альтернативній методиці контемплятивного живопису, що прийшов з Гетеануму (Дорнах, Швейцарія).

Знаючи, наскільки захопливим є навчання, як складно і цікаво освоїти абетку кольору і форми, мені захотілось відновити зараз мої курси у новій якості. Це буде точно якісний час, який надасть нових знань в навичок, допоможе сконцентуватись, а також дасть змогу крок за кроком навчитись основам і принципам роботи в образотворчому мистецтві, не демотивуючись від надто складних і незрозумілих завдань на перших заняттях. 

Викладанням я займаюсь також давно, з 2008 року, і пробувала різні підходи, методи і формати. У період 2008-2012 це були в основному разові або декількаразові майстер-класи з кольору і контемплятивного живопису. У 2014-2016 це були вже більш сталі групи з 2-5 людей у моїй студії, а також у різних місцях в Києві, і почала викладати також і малюнок, основи композиції. Тоді я сама багато навчалась далі у сфері мистецтва і напрацювала великий досвід. І останні курси були у 2018-2019 рр з серйозною сталою групою, це були модулі, майже як зараз, лише більш короткострокові. З 2020 року я вже майже не викладала, не рахуючи майстер-класу на фестивалі влітку 2021.. На фб-сторінці я нарахувала 4 закриті групи для моїх студентів різних років, окрім сторінки Форма і Колір. 

Чому саме на курс “Форма і Колір” слід звернути увагу тим, хто цікавиться практикою образотворчого мистецтва?

1. Він універсальний. Він підійде тим, хто давно мріє навчитися малювати; дизайнеру, який бажає осягнути основи кольору та форми; архітектору, вмотивованому підвищенням кваліфікації; бажаючому поліпшити та розвинути свій смак за допомогою безпосередньої практики, або просто будь-якій людині, яка зрозуміла необхідність саморозвитку, і навіть тому, хто спробувавши не в кращому місці чи самостійно, демотивувався викладачем чи складністю завдання. Ви побачите, що навчитись малювати – можливо.

2. Тільки в цьому курсі практикується ефективна методика “з нуля”, де студент опановує знання від простого до складного, поступово та осмислено, маючи можливість докласти всіх зусиль для результату, під керівництвом викладача. Кожне завдання – під силу зробити якісно новачкові, винести користь та розуміння помилок. Практика: найпряміший і оптимальний шлях до розуміння.

3. Викладач курсу – Альона Кузнєцова, практикуючий професійний художник та викладач із досвідом, відповідальний за якість інформації. (“Я терплячий викладач і навчатиму вас з любов’ю і увагою. В курсі я постійно показуватиму і пояснюватиму, Як робити, а не тільки Що.”)

4. Знання, які передаються студентам, перевірені на практиці попередніх курсів. Вони мають академічний характер, з тим іноді виходять за рамки класичних постановок, розвивають гнучкість мислення та свободу володіння інструментом. Заняття курсу побудовані таким чином, щоб чергувати навантаження і завдання.

5. Плюс Форми і Кольору – його онлайн формат і гнучкість, що дає можливість поринути в процес досить глибоко, якісно пропрацювавши весь свій шлях від базової пласкої колірної або графічної моделі – до виконання натурної постановки та етюдів аквареллю в різних техніках; від точки та лінії – до об’ємної композиції в тоні.

6. Це не курс “заради галочки” та не арт-терапія. Це ваш індивідуальний освітній проект, прямий шлях до образотворчого мистецтва. Якщо це те, що вам треба, то нам по дорозі!

Для реєстрації і уточнень пишіть в Телеграм/WattsApp: +38063 221 68 69

Про Форму і Колір

 

Форма для заявки: bit.ly/3NYD7vx

Доєднуйтесь!

 

Форма і Колір

Всім привіт! Відкриваю набір на курс Форма і Колір з рисунку та живопису для дорослих, Київ, офлайн)
Заняття 2 рази на тиждень, орієнтовно у пт/сб, по 2,5 – 3 години (з перервою на чай). Тривалість 6 міс. Затишне підвальне тепле приміщення 20 м кв зі всім необхідним за 5 хв від цирку (Золотовустівська). Можливо узгодити інші дні тижня та час, якщо більшості буде зручніше. У програмі навчання основ з нуля для дорослих, послідовне, починаючи з дуже простих завдань: спектру, вправ на бачення кольору та техніки, змішування, різну тональність; лінії, тон, пропорції абстрактних фігур, компонування, композиція. Фокус занять – на практиці, теорія йтиме поряд із практикою. Програма розрахована на вдумливу та послідовну роботу. Пройшовши основи, буде можливість перейти на інший рівень, почавши малювати з натури, пласкі та об’ємні фігури, вирішувати композиції у кольорі. Ситемне вивчення основ буде чергуватись з творчими завданнями у другій половині заняття, різними матеріалами і підходами. Робота в невеликій групі від 5 до 10 осіб максимум. Вартість 600-700 грн. в залежності від кількості людей. Оплата наперед за кожний місяць. Матеріали будемо досліджувати з часом різні, але починати з: живопис – акварель, папір, рисунок – графітні олівці, папір.
Більше про мене і мій досвід викладання — в наступному дописі.
Форма для заявки: bit.ly/3NYD7vx
Доєднуйтесь!

My interview to Morgane Walter for Argument (2022)

There is one thing that strikes the viewer at first about your works available online: their extreme variety, both in their technique and in their motifs. Oil paintings, pastels, acrylics, digital works, mixed media, watercolours, sculptures, installations, … Gentle lyrical abstractions and roadside landscapes as if captured on the spot, reflections on image and communication …

With regard to this extremely prolific and eclectic body of work, how would you define both the singularity of your artistic practice and its red thread?

Through the years of my presence in art, I’m trying to answer this question. You may often hear about the artist’s recognizable style, it’s the common discourse. This question disturbed me and was even painful some years ago because I’m the kind of artist always seeking. But then, in the time of the darkest crisis, I understood one simple thing: I don’t care about this thing much. Art for me is about sincerity first, and it is not something due to someone’s expectations or rules. I don’t want to become a machine, that has found some approach once, and uses it for the rest of his life. Life and the world change so quickly and unexpectedly, that my art just does the same. So, I realized the fact, that CHANGES are the only thing that defines my artistic practice.

(Read here)

Artist talk: Alena Kuznetsova | Flowers or Explosions


Запрошуємо на авторську екскурсію та бесіду з Альоною Кузнєцовою в рамках персональної виставки Квіти чи вибухи в Forsa Gallery. Художниця розповість про ідею проєкту, символіку кожної роботи та її техніку, а також про назви робіт в контексті останніх подій в Україні; в чому зв’язок квітки і вибуху, а також про око спостерігача подій, що присутнє на багатьох роботах. Розглянемо об’єкти з кістками і квітами, що художниця створила спеціально для виставки у партнерстві з Національним науково-природничий музеєм НАН України та Квіткарнею Ю.
Початок о 16:00 30-го вересня
Вхід вільний.
Forsa Gallery
Hyatt Regency Kyiv
-1 поверх
вул. Алли Тарасової 5, м.Київ
Галерея працює вівт-сб 11-19
Виставка до 7 жовтня
We invite you to an artist talk and conversation with Alena Kuznetsova as part of the personal exhibition Flowers or Explosions at Forsa Gallery. The artist will talk about the idea of the project, the symbolism of each work and its technique, as well as the titles of the works in the context of recent events in Ukraine; what is the connection between the flower and the explosion, as well as about the eye of the observer of events, which is present in many works. Let’s consider the objects with bones and flowers that the artist created purposely for the exhibition in partnership with the National Natural Science Museum of the National Academy of Sciences of Ukraine and Kvitkarna Yu.
“Flowers or Exposions” – an exhibition of new works by Alena Kuznetsova is now on view at Forsa Gallery, Kyiv
till October 7, 2023.
Join us at 4:00 pm on September 30 for an artist talk by @Alena Kuznetsova.
FORSA GALLERY
5, Ally Tarasovoi St.
Hyatt Regency Kyiv
-1 Floor
Free entrance
Tuesday – Sat.
11:00 – 19:00

Футболки “Квіти чи Вибухи?”

Друзі, пишу українською цей пост 🇺🇦 на честь другої великої бавовни – і відкриваю знову акцію з принтами на футболках) Часи змінились, і зараз я вирішила зробити нову серію – Квіти чи вибухи також і на одязі🌷👁💥. Фрагменти нових картин, білі і чорні футболки, чоловічі і жіночі моделі. Вартість 1000 грн. Отримання – за 1-2 тижні, як назбираю достатньо і надрукую, потім можу відправити НП, або зустрінемость особисто)
Пишіть в коментарях для замовлення: номер малюнку (і відповідно буде колір футболки, бо темне краще виглядає на чорному, а світле – на білому), чол чи жін модель, і розмір.
На фото для зразку я використала чоловічу модель.
100% бавовни

Концентрація волі | Concentration of the will (Kyiv, ’23)


1 червня o 18:00 запрошуємо до Центру сучасного мистецтва М17 на відкриття другої з трьох локацій проєкту «Концентрація волі» в рамках XV платформи культурних ініціатив «Новітні спрямування».
Демонстрація проєкту послідовно проходить у просторах трьох інституцій організаторів проєкту. Першою локацією став виставковий простір Інституту проблем сучасного мистецтва, наразі готується відкриття у Центрі сучасного мистецтва М17, а згодом проєкт продовжиться в Національній академії мистецтв України.
Роботи сучасних українських та міжнародних митців в рамках проєкту розкривають українську візію волі, яка допомагає сьогодні українському народові акумулювати свої сили для переможної боротьби проти російської агресії.
Переглянути повну концепцію проєкту ➡️www.m17.kiev.ua/exhibition/kontsentratsiya-voli/
Виставкова частина «Концентрації волі» у ЦСМ М17 включає роботи наступних митців: Єва Андронікіду, Макс Вітик, Софія Голубева, Сергій Гулєвич, Людмила Давиденко, Ангеліна Дацюк, Дмитро Доценко, Дмитро Ерліх, Сергій Западня, Микита Зігура, Олексій Іванюк, Альона Кузнєцова, Костянтин Лапушен, Катерина Лісова, Антон Логов, Богдан Локатир і Маргарита Журунова, Максим Мазур, Маріанна Маслова, Наталія Охман, Євген Павлов, Анастасія Подерв’янська, Сергій Попов, Михайло Рай, Людмила Раштанова та Едуард Потапенков і Сергій Корнієвський, Владислав Рябоштан, Віктор Сидоренко, Роман Синенко, Тіберій Сільваши, Вячеслав Страннік, Василь Татарський, Микита Тітов, Олеся Трофименко, Микита Цой, Олександр Чекменьов, Оксана Чепелик, Олексій Чистотін, Саша Чичкан, Марія Шевченко, Захар Шевчук, Юлія Шибіркіна, Владислав Юдін, Альбіна Ялоза.
Організаторами виставки виступили Національна академія мистецтв України, Інститут проблем сучасного мистецтва та Центр сучасного мистецтва M17.
Куратори: Андрій Сидоренко, Ірина Яцик.
Керівники проєкту від інституцій:
Андрій Пучков (НАМУ), Ігор Абрамович (ІПСМ), Наталія Шпитковська (ЦСМ M17).
Проєкт відбувається за підтримки Art Support Fund, Natalia Shpytkovska Art Advisory, Front-Art, Utico, Ulma.
Медіапартнери: Антиквар, МІТЄЦ, Арт Курсив.

Свідок землі | Eyewitness of the ground


Знайомий грунт 2 | Familiar ground 2


Опис | Description 

Назва:Знайомий грунт 2” | Title: “Familiar ground 2”

Художник: Альона Кузнєцова | Artist: Alena Kuznetsova

Дата створення: 2022 | Date of creation: 2022

Місце написання: Київ | Place of creation: Kyiv

Розмір: 70*60 см | Size: 70*60 cm

Тип: Картина | Type: Painting

Техніка: Змішана | Technique: Mixed

Матеріал: Полотно | Material: Canvas

Статус: в приватній колекції | Status: in private collection

Це вітер чи працює ППО? | Is it a wind or Air defense at work?


Опис | Description 

Назва: “Це вітер чи працює ППО? ” | Title: “Is it a wind or Air defense at work?”

Серія: “Квіти чи вибухи” | Series: “Flowers or Explosions”

Художник: Альона Кузнєцова | Artist: Alena Kuznetsova

Дата створення: 2023 | Date of creation: 2023

Місце написання: Київ | Place of creation: Kyiv

Розмір: 80*60 см | Size: 80*60 cm

Тип: Картина | Type: Painting

Техніка: Олія, акрил, емаль, трафарет, олійна пастель, аплікація  | Technique: oil, acrylic, spray paint, stencil and oil pastel

Матеріал: Полотно | Material: Canvas

Виставки: “Квіти чи Вибухи” в галереї Форса, (Київ, 2023);

Exhibitions: “Flowers or Explosions”, at Forsa gallery, (Kyiv, 2023);

Атрибути: Сертифікат автентичності | Attributes: Certificate of authenticity

Пакування:  Картона чи дерев’яна коробка, Тубус | Packaging: Carton or wooden box, Tube

Ціна: За запитом | Price: On demand

Статус: Доступна | Status: Available


Галерея | Gallery 


Пов’язані картини | Related paintings 

Свободу леопардам | Free the leopards


Опис | Description 

Назва: “Свободу леопардам” | Title: “Free the leopards”

Серія: “Квіти чи вибухи” | Series: “Flowers or Explosions”

Художник: Альона Кузнєцова | Artist: Alena Kuznetsova

Дата створення: 2023 | Date of creation: 2023

Місце написання: Київ | Place of creation: Kyiv

Розмір: 80*60 см | Size: 80*60 cm

Тип: Картина | Type: Painting

Техніка: Олія, акрил, емаль, олівець, олійна пастель, аплікація | Technique: oil, acrylic, spray paint, pencil, spray paint, applique

Матеріал: Полотно на підрамнику | Material: Canvas on stretcher

Виставки: “Квіти чи Вибухи” в галереї Форса, (Київ, 2023);

Exhibitions: “Flowers or Explosions”, at Forsa gallery, (Kyiv, 2023);

Атрибути: Сертифікат автентичності | Attributes: Certificate of authenticity

Пакування:  Картонна чи дерев’яна коробка, Тубус | Packaging: Carboard or wooden box, Tube

Ціна: За запитом | Price: On demand

Статус: Доступна | Status: Available


Галерея | Gallery 

Пов’язані картини | Related paintings 

Перші березневі тюльпани | First March Tulips


Опис | Description 

Назва: “Перші березневі тюльпани” | Title: “First March Tulips”

Серія: “Квіти чи вибухи” | Series: “Flowers or Explosions”

Художник: Альона Кузнєцова | Artist: Alena Kuznetsova

Дата створення: 2022 | Date of creation: 2022

Місце написання: Київ | Place of creation: Kyiv

Розмір: 70*50 см | Size: 70*50 cm

Тип: Картина | Type: Painting

Техніка: Олія, акрил, олійна пастель, емаль, трафарет, вишивка | Technique: Oil, acrylic, oil pastels, spray paint, stencil, embroidery

Матеріал: Полотно на підрамнику | Material: Canvas on stretcher

Виставки: “Квіти чи Вибухи” в галереї Форса, (Київ, 2023);

Exhibitions: “Flowers or Explosions”, at Forsa gallery, (Kyiv, 2023);

Атрибути: Сертифікат автентичності | Attributes: Certificate of authenticity

Пакування:  Картонна чи дерев’яна коробка, Тубус | Packaging: Cardboard or wooden box, Tube

Ціна: За запитом | Price: On demand

Статус: Доступна | Status: Available


Галерея | Gallery 


Пов’язані картини | Related paintings 

Ліс Київської області… | The Forest of Kyiv region…


Опис | Description 

Назва: “Ліс Київської області повний розквітаючих квітів” | Title: “The Forest of Kyiv region is full of rising flowers”

Серія: “Квіти чи вибухи” | Series: “Flowers or Explosions”

Художник: Альона Кузнєцова | Artist: Alena Kuznetsova

Дата створення: 2022 | Date of creation: 2022

Місце написання: Київ | Place of creation: Kyiv

Розмір: 70*50 см | Size: 70*50 cm

Тип: Картина | Type: Painting

Техніка: Олія, акрил, олійна пастель, аплікація, емаль | Technique: Oil, acrylic, oil pastels, applique, spray paint

Матеріал: Полотно на підрамнику | Material: Canvas on stratcher

Виставки: “Квіти чи Вибухи” в галереї Форса, (Київ, 2023);

Exhibitions: “Flowers or Explosions”, at Forsa gallery, (Kyiv, 2023);

Атрибути: Сертифікат автентичності | Attributes: Certificate of authenticity

Пакування:  Картонна чи дерев’яна коробка, Тубус | Packaging: Cardboard or wooden box, Tube

Статус: Доступна | Status: Available


Галерея | Gallery 


Пов’язані картини | Related paintings 

Дружній батальйон… | My friend’s battalion…


Опис | Description 

Назва: “Дружній батальйон збирає гроші на оптичні приціли” | Title: “My friend’s battalion is raising money for optical sights”

Серія: “Квіти чи вибухи” | Series: “Flowers or Explosions”

Художник: Альона Кузнєцова | Artist: Alena Kuznetsova

Дата створення: 2022 | Date of creation: 2022

Місце написання: Київ | Place of creation: Kyiv

Розмір: 70*50 см | Size: 70*50 cm

Тип: Картина | Type: Painting

Техніка: Акрил, олія, олійна пастель, емаль, трафарет | Technique: acrylic, oil, oil pastels, spray paint, stencil.

Матеріал: Полотно на підрамнику| Material: Canvas on stretcher

Виставки: “Квіти чи Вибухи” в галереї Форса, (Київ, 2023);

Exhibitions: “Flowers or Explosions”, at Forsa gallery, (Kyiv, 2023);

Атрибути: Сертифікат автентичності | Attributes: Certificate of authenticity

Пакування:  Картонна чи дерев’яна коробка, Тубус | Packaging: Cardboard or wooden box, Tube

Ціна: За запитом | Price: On demand

Статус: в приватній колекції | Status: in private collection


Галерея | Gallery 


Пов’язані картини | Related paintings 

Ukrainian 12 | Group exhibition at Portraits International gallery (Brussels, Belgium)

The new Brussels Gallery Portraits International marks one year of the war against Ukraine with a fund-raising exhibition of 12 Ukrainian artists showing original works and art prints. The exhibition curated by Claire Soper is organized in collaboration with Tsekh Gallery in Kyiv, the James Butterwick Gallery in London, and with the help of Art Dealer, Katia Vozianova and journalist/contemporary art researcher Iryna Belan.
Names of the artists:
1. Oleksandr Bohomazov
2. Logvinenko Evgeniy
3. Ievgen Petrov
4. Slava Samoilenko
5. Mykola Bilous
6. Natalia Korf-Ivaniuk
7. Alena Kuznetsova
8. Liza Portnova
9. Andril Kyrychenko
10. Yuriy Musatov
11. Eva Kafidowa
12. Nikita Vlasov
15% of sales of all artworks will be donated to UNHCR humanitarian relief actions and the Takshtab Charity, directly supporting displaced mothers and children under 3 in Ukraine.
Portraits of European Commission President Ursula von der Leyen and Ukrainian President Volodymyr Zelenskyy will be displayed in the gallery and auctioned online worldwide during the six-week exhibition. 100% of the auction proceeds will be donated equally to good causes. Portraits were newly made by this year’s gallery exhibitors Dutch painter Toon Teeken, Belgian Chilian artist Carlos Becerra and by other volunteers.
Portraits International is a new art gallery, bookstore, and academy, dedicated to the world of portraiture. Next to art, the gallery will offer biographies, lectures, courses, competitions, and team-building exercises in multiple languages, linked to the themes of the exhibitions. Portraitists, writers, and filmmakers can use the new gallery to find clients worldwide interested in commissioning a quality portrait or biography.
Claire Soper (EN/FR), claire@portraits.international
+32 472 70 85 13
Peter van der Hijden (EN/FR/NL/DE) peter@portraits.international
+32 483 12 90 19
Website: www.portraits.international
Address: 2 Galerie des Princes 2 / 16-18 Rue des Dominicains, 1000 Brussels

The long journey of these paintings was probably destined for them by fate: this exhibition includes 7 of my works from two series about the road – Broad Perspective and Kill bill. The history of both series began somewhere at the same time back in 2013 (!) both during the long car trip. Now it took almost a year, a big hook through Copenhagen, and getting to know a few more wonderful people, so that the works finally got to the Portraits International gallery for the Ukrainian 12 group exhibition, together with the graphics of Oleksandr Bogomazov (!) from gallery partner James Butterwick.
It is also symbolic that in 2022-2023, all physical movements from Ukraine to the West also became much longer because of the war, even more time and reason for deep immersion, the landscape outside the window relentlessly reminds me of my Stripes and Kill bill (I realized this back in the fall), not only from the window of a car, and now also a bus, and a train, and an airplane, because I continue to document the material for further works.

Експозиція | Exposition

Роботи | Artworks

Широка перспектива | Broad perspective series


Kill Bill

 


Відкриття виставки | Opening evening 

Photo: Benoit Collet

Пробудження | Awakening


«Ні, я хочу крізь сльози сміятись,
Серед лиха співати пісні,
Без надії таки сподіватись,
Жити хочу!»
Музейно-виставковий центр Музею історії міста Києва презентує масштабний життєствердний мистецький проєкт сучасного живопису і скульптури «Пробудження».
Пробуджуючись від сну, після зими чи важкого емоційно періоду, ми відроджуємо у собі жагу до життя та сподівання на краще. Цим проєктом кураторка виставки та митці прагнуть надихнути, тамувати голод до позитивних вражень та емоцій, дарувати радість і надію. За допомогою фарб, кераміки, дерева, сучасні українські митці демонструють світлу сторону життя, його сенс, необхідність радіти простим та часто непомітним речам – запаху першої трави, квітці, яка розцвіла після морозної зими, привітному погляді перехожого чи обіймам коханих і близьких. Усе це вчергове повертає до класичних рядків Лесі Українки й утверджує нас також у вірі в Перемогу та волі її здобути.
«Найтемніша та найдовша ніч скоро буде позаду, а попереду на нас чекає яскравий світанок! І за це ми не втомлюємось дякувати Збройним силам України, які боронять нашу державу, домівки та людей. Навесні, коли як ніколи хочеться дихати на повні груди і вірити у краще, попри усі труднощі Музей історії міста Києва реалізує масштабний виставковий проєкт. Переконана, що виставка “Пробудження” стане острівцем спокою та гармонії, місцем надії, де у кожному пробудиться бажання жити та творити», — зауважує генеральна директорка Музею, Діана Попова.
На виставці буде представлено близько 50 картин і скульптур від 20 митців, де кожен твір унікальним чином відтворює ідею «Пробудження», підтримує поетичні рядки, які стали епіграфом до виставки та налаштовує — «Геть, думи сумні!».
«Я вважаю, що митець повинен показувати глядачу, який чарівний та різноманітний у нас світ без війни. Демонструвати красу, силу та неповторність нашої Землі і людей. Україна – різноманітна та унікальна країна, у нас є все: і море, і гори, і степи, і ліси… І зараз нам надважливо захистити і країну, і нашу націю. Незабаром наступить те відродження, якого ми так чекаємо. І кожен, як вміє і може, має наблизити цей момент — момент Перемоги», — зазначає українська художниця Христина Гайдамака, авторка картини «Відродження» та триптиху «Острови», представлених на виставці.
У проєкті взяли участь сучасні українські художники: Інна Пантелемонова, Павло Македонський, Наталія Петренко-Литвинова, Ігор Прокоф’єв, Ед Потапенков, Анатолій Варваров, Дмитро Зазимко, Володимир Колесников, Христина Гайдамака, Яна Глазунова, Олексій Глазунов, Лідія Селянко, Олексій Іванюк, Альона Кузнєцова, Альона Бу Шдид, Тетяна Шимко, Олександр Ляпін, Анастасія Осмоловська, Маріан Лунів, Тетяна Русецька, Анастасія Подерв’янська, Володимир Хижинський, Євген Клименко та Олеся Дворак-Галік.
Кураторка виставки: Варвара Сухенко
Виставка триватиме з 3 березня до 2 квітня
Графік роботи експозиції згідно графіку роботи музею:
Ср.-Нд.: 12:00-19:00, Пн-Вт.: вихідні
Каса працює з 12:00 до 18:30
Вартість вхідного квитка: 100/80 ₴

Відкриття | Opening evening 

Альона Кузнєцова. Розмова з художницею

На виставці “From Ukraine with love”, що відбувається зараз в Копенгагені, представлені роботи дев’яти українських художників, які продовжують творити в такі складні для нашої країни часи. Буду знайомити вас з учасниками експозиції. Альона Кузнєцова – талановита мисткиня з Києва. Ми говорили з нею про творчість під час глобальної кризи та ресурси, що підтримують сили та надихають рухатися вперед.

Куратор: Юлія Дмух (Копенгаген, Данія)

Відео з інтерв’ю: https://www.youtube.com/watch?v=07JtnUN2Uus

Group show of Ukrainian artist in Copenhagen, Denmark


В той самий час, з 28.10 до 6.11 беру участь в благодійному спільному проєкті FROM UKRAINE WITH LOVE в Копенгагені в Gallerie Lorien за підтримки Посольства України в Данії, IMMART, а також неймовірних людей, завдяки яким це стало можливо: Julia Dmukh, Кристина Видойник, Irina Belan, Kateryna Dobrovolskaya, Олександр Горбатюк ❤️❤️❤️ Дуже вдячна всім залученим!
На виставці можна буде побачити деякі роботи з моєі серіі ‘Широка перспектива‘.
Хто в Копенгагені в ці дати – you are very welcome!
Посилання на подію нижче:

The issue about Ukrainian artists! | Paris, France

The @revue_argument magazine ❤️
The issue about Ukrainian artists!
The interview with me by Morgane Walter, about my art practice during the war.
Three different series were published: Ballet Mechanique (abstract, 2018-2019), Gamma (abstract, 2020), and Broad perspective (figurative, 2021).
Very thankful to everyone involved 🙏💛💙

 

 

From Ukraine with love | Copenhagen (DK)

After some months of planning together with Julia Dmukh and the generous support of the Embassy of Ukraine, we are so pleased to welcome you to a fundraising event for the people of Ukraine at the gorgeous Gallerie Lorien. There will be paintings, ceramics, posters – all of the works are by Ukrainian artists, some living in Denmark and some in Ukraine and abroad. All transactions will go via the Denmark based charitable foundation, Bevar Ukraine.
There will be some light snacks, beers and soft drinks and the evening will look like this:
17.00 Arrive & view the art
17.30 Welcome to Gallerie Lorien by Tina Lorien
17:40 Introduction to the exhibition & IMMART by Julia Dmukh & Nicol Savinetti
17:50 Introduction to Bevar Ukraine
18:00 Mingle & buy art
20:00 Thank you & goodbyes
We are very much looking forward to seeing you!

Paintings 


Exposition


Exhibition opening evening 


Interview with Alena Kuznetsova 

https://www.youtube.com/watch?v=07JtnUN2Uus

…І Підіймайся | …And Get Up! | Kyiv, (UA)

27-го жовтня в київській галереї Лавра відкривається масштабний мистецький проєкт, присвячений 300-річчю з дня народження видатного українського філософа Григорія Сковороди.
Проєкт об’єднає декілька окремих експозицій, творчість відомих сучасних українських митців і роботи молодих художників.
Проєкт є певним дослідженням феномену мандрівного філософа, часів Українського бароко, який зумів побудувати всеосяжні, новаторські космічні філософські ідеї на основі ментальності свого народу. Разом з тим, за допомогою актуальних візій, ми намагаємося дослідити, що ж є українською ментальністю, як проявляється вона не тільки у філософії одного з найвідоміших філософів світу, а й в українському мистецтві, у творчості сучасних художників, у кожному з нас сьогодні.
Природа видима й невидима; макро і мікро космос – філософські основи бароковї метафізичної поетичної збірки Григорія Сковороди «Сад божествених пісень». «Сад божествених пісень» – назва першої експозиції проєкту. Це візуалізація поезії та філософії Сковороди відомими українськими живописцями та скульпторами. Всесвіт, людина, душа, як триєдинство буття, як основа національного культурного коду, розкривається крізь знакові роботи метрів українського сучасного мистецтва – Анатолія Криволапа, Арсена Савадова, Віктора Сидоренка, Миколи Кривенка, Назара Білика, Олега Тістола, Олександра Клименка, Олександра Сухоліта, Петра Бевзи, Тіберія Сільваши.
“Облиш забобони, обмий совість, а потім одежу, залиш усі свої хиби і підіймайся!” – цитата народного філософа, яка стала певним гаслом буремного сьогодення. Вона стала основою другої експозиції проєкту, під назвою «…І підіймайся!».
Війна… зруйнований музей… понівечений пам’ятник, як сотні понівечених доль… І раптом, крізь дими згарищ, які заповнювали стрічку фейсбуку, лунка, немов з небес, цитата Григорія Сковороди: “Облиш забобони, обмий совість, а потім одежу, залиш усі свої хиби і підіймайся!”. Як вчасно, як впевнено, як гідно! Повезло нації, що має такого філософа, який точно знає, які слова потрібні його народу – народу, що твердо стоїть на землі і замріяно дивиться в зоряне небо. Так було, так є, навіть зараз, і так буде завжди.
Бо українська ментальність – це мужність духу і мудрість думок, це єдність душі і тіла, високого і земного, це всесвіт в тобі і ти у всесвіті, це натхнення праці. Це світла мрія, яку пробуджують промені досвітніх вогнів і вона, розправляючи крила, вільним птахом злітає далеко, аж до нашого Чумацького шляху, яким йде мандруючий філософ Григорій Сковорода. І поки мерехтить над нами Чумацький шлях, наша путь не закінчиться і завжди буде зоряною!
Ми впевнені, що такі своєчасні слова нашого філософа надихнуть художників на нові твори і стануть поштовхом для відновлення творчості, для відновлення душі. Тож підіймайся! Відновлюйся! Твори!
Учасники проєкту:
Astian Rey, Erm Wohol, Gorn Ceramics, Акімова Ірина, Аксютов Андрій, Анастасія Крайнєва (Маснюк), Багрій Леонід, Багрій Нікіта, Бачуріна Аліна, Бевза Петро, Білик Назар, Волосенко Владислав, Гай Сергій, Ганецька Катерина, Гафинець Ангеліна, Гнатів Ігор, Гречаник Ігор, Гула Євген, Дворак-Галік Олеся, Денисенко Ольга, Денисенков Юрій, Діденко Настя, Дудченко Андрій, Зазимко Дмитро, Зайцева Тетяна, Іванюк Олексій, Кадочніков Стас, Катеринюк Олег, Клименко Олександр, Ключко Руслана, Коваль Юрій, Коган Євгенія, Корф-Іванюк Наталія, Кубар Зінаїда, Кривенко Микола, Криволап Анатолій, Криволап Ганна, Кристина Отчіч, Кузнєцова Альона, Лапченко Євген, Левіна Валентина, Логов Антон, Ляпін Олександр, Малець Руслан, Михайлов Роман, Мельничук Віктор, Некраха Ігор, Ніжинський Архіп, Поздняков Олександр, Подлевський Святослав, Правдицький Віталій, Притула Олександр, Ройтбурд Олександр, Русецька Тетяна, Савадов Арсен, Сидоренко Андрій, Сидоренко Віктор, Сільваші Тіберій, Ступка Остап, Сухоліт Олександр, Тістол Олег, Тополюк Лілія, Хижинський Володимир, Чічкан Ілля та Олександра, Шауліс Сергій, Шубіна Маша

Facebook event: https://www.facebook.com/events/881606536545600?ref=newsfeed


Paintings | Живопис


 Експозиція | Exposition 


 

Scatter the stones

Today is my last day at Ukrainian non-production residency in Vyzhnitsa (south-western Ukraine), organized by @cultural_traffic 💛💙
This is the first residency with six more artists where I actually can do nothing, just go deep into the local Bukovina culture and enjoy thinking, walking around the beautiful nature, reading, and sharing thoughts with others. I had much time during these two weeks to think about my topic – Heterotopia, after Michel Foucault, about ‘the other place’. Vyzhnitsa and this residency are perfect places to get a little rest from the sirens, the big city, and the war.
Because of this opportunity, I had the occasion to do a very tiny artwork To scatter stones.
There is a river Cheremosh and I just love the huge field of stones on its banks. I just remembered how I drew on the stones in Crimea which is now occupied by russia, on the seashore in 2011 and 2012. Here, the landscape much reminded me of that and I just painted short quotes and drawings, I was thinking about. Red, black and white.

Flowers or explosions?

The war has taken this spring from all the Ukrainians. We haven’t felt it, haven’t enjoy and we’re not celebrating the birth of new life, the first flowers, and getting warmer weather. It was total stress and sorrow and much much work.
Only when the summer came, and I saw my fav peonies blossom, I felt myself like being alive again and wanted to create large artworks between the feeling of life and death. I was enjoying my fav flowers and the idea of the flower formally, as a sign, reminds me of explosions, which I was very close to at the end of February. From one point to the periphery, like the extension. These explosions are still happening in the east and south of Ukraine, we are still fighting and defending ourselves from the Russian invaders. Flowers continue to blossom in spite of everything.
#flowersorexplosions
#warinukraine

Whether flowers or explosions?

🌻💀
From the center to the periphery. From death to beauty and backward.
🇺🇦
Summer 2022. War in Ukraine continues. We need weapons fast, we need help on the level of head of states.
🇺🇦
My new graphic works. Now i am thinking about this series in bigger formats.

 

THE ART OF RESISTANCE | Group show of Ukrainian artists in Valencia, Spain

I am so impressed by this show The Art of Resistance at the @expos_artgemesi !
The photo with Sasha’s portrait is just a small part of the exhibition, which actually covers two floors of a very beautiful modern space with works by about 50 Ukrainian artists (special thanks and super respect to curators @pechenman and @y.stepanok, who did enormously great job and wrote ALL the names of the participants in Facebook event! 💛💙).
And I was personally very impressed to see this painting, printed for an exhibition probably 1-in-1 (yes, the original is still in Kyiv, but soon hope it will reach Western Europe). I was waiting for only small posters of the beginning of the war among my works there. @sasha.horbatiuk joked he has a feeling like he is in Valencia)
You are very welcome if nearby!
24.05 – 5.06
Free entrance
Opening hours 6-9 pm and from 11 am to 2 pm on Sundays.

Relations with the image I

“Man and animal differ in history, and memory, both on a personal and social level.

Our relationships are also our stories, shared with others.

Our values ​​are the stories that motivate us to action. Our culture is our collective history. The stories we tell ourselves can destroy us, and they can heal us.

There is no life without our body, but our stories created in the body live longer than corporeality. We remember people longer than their bodies live, and our traditions live longer than our buildings. Even if we don’t influence the passage of time, we do influence exactly how we use it and what stories we leave behind.

 

Strong hand for the chicken

Моє мистецство під час війни помітно змінилось. Все, що роблю нового, тепер або в цифровому, або в такому форматі.
Слава Україні!
Переможемо 🇺🇦💙💛


Stand with Ukraine | Support Ukrainian Artist


‼️How you can help Ukrainian artist now‼️

 • You can buy original paintings that are available on the main page of my website alenakuznetsova.com DM via Instagram, What’s up, or email, and I provide you with all detail about payment and shipping to your country via Ukrposhta (Ukrainian Post Service).

Saatchi prints and delivers posters on their own, checking the quality. I receive half of the price you pay in 30 days (excluding % of platform and delivery expenses). The other way is to order a digital file in good quality from me directly and to print it yourself in your city. You just need to write me, say what print do you want, and send money via PayPal (info@alenakuznetsova.com). In this case, any print will be $30.

Also,

You can find prices right under each artwork. All these graphics are original artworks on paper. With or without framing.


 

It won’t be quick, I think about a month, but rather cheap and I know it works right now. Please write me in DM or by email to book/order the piece you’ve chosen and send money via PayPal (info@alenakuznetsova.com). It works without any commission now! First I shall gather some orders, then I’ll go to Kyiv (cause all my works are there) and send the pieces you’ve chosen asap.
If any questions or suggestions:

 

#standwithukraine

#supportukrainianartist

#alenakuznetsovaartist

‼️How you can help Ukrainian artist now‼️

Studio view

Смотрим ‘Механический балет’, скульптуры и цветы 🌷
Абстрактная живопись – ‘буддийское телевидение’ – сегодня лучшее из того, на что стоит смотреть, ведь выбор всегда за нами 💛😉

Fantastic fungi

What exactly interests me about mushrooms is that this is the most mysterious, the most ancient of all living things, and perhaps the least studied kingdom, endowed with its own intelligence.

They (mycelium, fungi)  are everywhere and much closer in the genome to humans than to plants! This is a web that connects different organisms and transmits information, in fact, they are the prototype of the Internet.

These are saprophytes that at the end of the food chain break down matter, turning it into a nutrient soil for further life, and, therefore, they are at the beginning of the chain at the same time! They teach us not to be afraid of death because it is an integral part of the program. There is a theory that it was psilocybin that contributed to the fact that primitive people began to realize themselves, found a language and a tool of labor …

My passion for this kingdom is multifaceted. As an artist, I am interested in the diversity of the external form of fruiting bodies, and as a person, I am interested in the use in medicine, biodesign, construction, and even robotics. Somehow I feel like we can learn a lot from these often inconspicuous and humble creatures.

 

Photo by @andriikuzminph

My Grail sculpture (ceramics, glaze) and painting from the new Stripes-10 series (diptych, oil on canvas).

Art and cars 

In advertisement design for cars is on the top all the time, the truth is that art has also been important to it. Sometimes it has objective representations, like on a new logotype or color, but there are also several other cases where it takes an abstract, almost transcendental way. 

In short, a car which appearance was changed in a way to suit the artist’s own aesthetic, desires, and personality. As mentioned earlier, this situation poses a notable contrast because cars are frequently associated with design; everything in them is planned and executed to serve commercial purposes, even its visual identity and style-related parts.

Cars have become a big part of our lives; we interact with them every day and many decisions are influenced by them regardless of whether we actually own one. Art is an invaluable form of self-expression, so it was just a matter of time for people to start applying it to cars. 

Art cars made by well known artists of other types, people who became famous artists because of art cars, and countless amators who have made their own art cars as well. People who engage in this type of creation are often referred to as car artists or, more informally, cartists.

As you can imagine, people have used a wide number of themes to make their art cars. Some represent the artist’s culture, others send a message regarding the current social context, and others simply materialize their author’s point of view.

Art cars prove that even such rational and precise products can be enhanced by the sensitivity and the power of self-expression. 

Visiting Prada foundation several years ago we saw the floor with Walter De Maria’s artwork with cars and his well known minimalist iron bars (triangle, circle, square). 

He has connected own minimalistic stainless steel sculptures with famous model of Chevrolet Bel Air two-tone hardtop classic cars.

Trilogies—installations that explore the conceptual, the monumental, the minimal, and the real − expresses some of the defining features of Walter De Maria’s work.

Location: Prada foundation, Milan, Italy 

 

Morning Show

Первый мой прямой эфир или, как завещал Энди Уорхол, 15 минут славы 🤩⭐️
На самом деле все прошло очень легко и спонтанно, вопросов наперёд я не знала и веселилась как могла, ведь это же развлекательный канал и контент)
Не то что бы это какой-нибудь big deal для меня, а новый интересный опыт. Засветиться на канале никогда не мечтала, и с тем тут так совпало, что меня пригласили, ещё и с картинами, так что отказываться было бы глупо. Благодарна за приглашение 🙏
Сама телевизор не смотрю уже 15 лет, мне больше по душе ‘буддийское телевидение’ (абстрактная живопись) – на неё могу смотреть часами и годами))
К тому же сейчас же все есть в ютубе, это почти как вести свой канал, я уже натренировалась и не волновалась от слова совсем. Это же игра, и главное – удовольствие)
И ведущие мне понравились, очень милые ребята, к тому же живые, мы ещё классно пообщались и посмеялись после эфира 🥰
Кстати, как раз собираюсь записать новое видео для своего ютуб-канала, который я что-то подзабросила, на тему всяких важных софт скиллс которые мне важны с примерами того, в чем ещё наши старания (кроме создания искусства) заключаются и почему с нами легко и приятно работать любому покупателю☺️😊👌
Бекстейдж фото @sasha.horbatiuk 💛
На фоне: ‘Полоски-11’ и ‘Отношения с образом 2’

Anti Painting

The anti-painting of Joan Miró is not an actual technique as it is more of a statement. He didn’t mean to violate or to deconstruct the norms and traditions of painting, but rather to remove all sacred qualities and status of the artistic work. It began with his claim:

“I want to assassinate painting.”

Miró tortured the canvas with unconventional methods: he burnt it, wounded it and perforated it in order to create a grotesque disfigurement.

By challenging the very notion of painting, Miró questioned its economic value and the interests of the art market. Thus, he used art to join the growing struggle for freedom that emerged towards the end of the Franco dictatorship.

With his statement “I want to murder painting”, Joan Miró was part of the avant-garde discourse questioning artistic practice in order to go beyond the limits of creativity. The Miró works from this era suggest a breaking away, through the contamination of painting itself using anti-artistic elements such as industrial materials and others from the recently born mass-culture.

Location: Joan Miro Foundation (Barcelona, Spain)

 

Color

Color as complete medium 

A monochrome or monochromatic painting is one created using only one color or hue. It can use different shades of one color but by definition should contain only one base color. For more than a hundred years artists have used a single color as a vehicle for exploring both the potential and limitations of painting, using this reductive formula to experiment with formal concerns of composition and tonality or to advance theories related to nature, the sublime, and analogous spiritual concerns. Rendered with geometric precision or with the nuance of expressive brushstrokes, the monochrome is an enduring idiom of avant-garde modernism.

Even long before these 20th Century philosophical ponderings, color in art has had a long, multicultural history of representation and symbolism. Purple has represented royalty, wealth, and power across civilizations due to the historic difficulty in acquiring its pure pigment; Red represents luck in China, but also its bright, destructive relationship to fire has lent its meaning to various depictions of hell; Blue, often a calming and natural color seen in the sea and sky, also carries with it connotations of despair, depression and the cold. 

“The chief function of color should be to serve expression as well as possible. I put down my tones without a preconceived plan. If at first, and perhaps without my having been conscious of it, one tone has particularly seduced or caught me.”

 

Location: EMST Museum of contemporary art (Athens, Greece) 

 

Production

Art and factory: look to the production

‘Production’ is a word with many meanings. It can refer to the making of something, or to a final product like a performance. It can be the process of bringing a song or musical work to life. Or honing that work to perfection. ‘Production’ might conjure images of factory production lines or the theories of Karl Marx. Production is labour, capital, and the invisible groundwork of modern society. And it can be as simple as making a clay pot with your hands. Production is at once mechanical and biological – think of ‘reproduction’ – and ultimately human.

Production is at the heart of making art. Artists and theorists have long acknowledged its importance as both an artistic action and an idea to be explored. And as the role of production has shifted in our lives, so have the ways which artists have responded to it. While some contemporary artists foreground production as a tool, others use their work to explore ideas around production we might otherwise overlook.

Painters and sculptors of the 1960s sought a more mechanized “look” for their art. The changes reflected in the art have their source in a deeper shift – a shift at the level of production, expressed in new studio practices as well as in the space of the artworks themselves.

In the period immediately before, during, and after World War II, the dominant peack of the artist’s career was genius, been alone in studio, witness of creation of own art. Since 1960s, against of heroic modernism, engaged in a different rhetoric and practice, one based on the models of industry and business. The studio of Andy Warhol, named the “Factory,” is viewed as great change, with its rudimentary assembly line and highly social mode of production.

Warhol’s Factory became “place of knowledge” – the space with Warhol’s paintings and objects, and the new social space in which they signify. The context for that signification thus becomes crucial to our understanding of the “Warhol phenomenon” celebrated in popular and arthistorical texts. The ambivalencies embedded in Warhol’s Factory, where the artist’s role oscillated between manager and proletarian worker, are seen as a function of their context. Conflicting signals are also broadcast by the works of art, which speak in the dialect of mass production with the accent of the irreplaceably unique.

Photo from solo show by Andy Warhol at Caixa Forum, Barcelona, Spain

Nature

Art and nature have always found ways to intersect with one another, the latter being a huge source of inspiration for artists. Found across many forms: rural and historical for the Classicists, grandiose and wild for the Romantics, or sensitive and poetic for the Impressionists. But it was only much later that the artist became aware of the environment’s fragility.

Art subsequently became the preferred medium to express this. Nature began to be depicted beyond pure aestheticism, as art and nature found themselves at the heart of this political battle. In fact, nature’s deterioration has profoundly changed the relationship between artists and the landscape.

Today, environmental approaches towards art and nature are very varied. From raising awareness to militant action, representations of ecological issues are everywhere in art fairs and exhibitions. Through their work, artists try to raise public awareness in order to create a better world, placing humanity in harmony with the environment.

With Friedensreich Hundertwasser’s painting at his named museum in Lindau, Bavaria, Germany

 

Contemporary

Contemporary art

The problem isn’t just that nobody can agree on what contemporary art is; it’s that nobody knows when the contemporary era begins.

Mark Rothko said that Rembrandt was the first contemporary artist. It Is far isn’t it? Some curators see a likely candidate in 1989: the year of the Berlin Wall’s fall. Other influential figures have offered different start dates, ranging from the early 1970s to 1945 to the 1910s. Search the prevalence of the phrase “contemporary art” in print between the early 19th and 21st centuries on Google Books, and you’ll find that the term was virtually unused for 120 years. There is no precise date in history when the contemporary era begins, any more than there is a precise answer to the question “What is the sound of one hand clapping?” But the temptation to find that date seems to be all but irresistible for art historians: By the time they get around to figuring out what the contemporary era is, it will be contemporary no longer. A quote by a great novelist (who may or may not be contemporary) comes to mind: “If they can get you asking the wrong questions, they don’t have to worry about answers.”

Location: KunstHistoriche Museum Vienna, Austria 

 

 

Minimal

Minimal art

In years of my artist practice i feel the empatic concentrating on the concrete experience working on with colour and minimal art has some answers for the questions in its specific context. Its rejected the metaphusis of art and thus no changed the role of beholder, who was no longer required, in an act of silent contemplation, to reflect on the unchanging significance of the work of art hanging or standing in front of him, but rather to actively percive the work which was sharing his space, to reflect on the process of his perception, thereby changing it with signoficance.

 

– Art is what we do. Culture is what is done to us ( Carl Andre)

Photo: Sasha Horbatiuk (Centre Pompidou, Paris, France) 

#бытьхудожником | Выпуск 19

Привет, друзья!
Вернулась рубрика #бытьхудожником !
Тема этого выпуска: Подводные камни, сложности и обратная сторона профессии. То, что вам не покажут в красивом Инстаграмм. Критика, игнорирование, обратная связь, материальная сторона. Как себя поддерживать и оставаться мотивированным долго.
Полное видео на ютубе по ссылке: https://youtu.be/E7C6zdmqQVw

С П Е К Т Р

Масштабный заказ
Ко мне обратилась знакомая кураторка и сказала, что есть запрос на 10 картин в строящийся бизнес-центр. Владельцы бизнес-центра имели продвинутое видение и хотели на стены хороших художников из галереи. Мне предложили сделать работы в своём стиле (на другое я не соглашаюсь), ограничения только по сжатым срокам и по точным размерам работ. Ещё был нюанс в том, что на объекте есть архитектор и с ним нужно все согласовать и встретиться пару раз. Обычно, я не выезжаю на объект без предоплаты. Здесь же знакомая галерея была связующим звеном (гарантией успеха), и был смысл соглашаться. На стройке на первой встрече мы посмотрели пространство и я поняла от чего отталкиваться, выслушав пожелания архитектора. Единственное, что я испугалась браться делать аж 10 больших картин за менее двух месяцев до дедлайна, который озвучивался очень строго). Как потом выяснилось – зря, дедлайны больших строек часто сдвигаются по несколько раз. Мы сошлись на 6-ти работах. На второй встрече мы согласовали эскизы (я предложила 2-3 варианта) и размер холстов. Я приступила к работе в летней мастерской в Белогородке, распечатав эскизы. Идея состояла в том, чтобы сделать «Спектр»: растянуть цветовой круг, как карту мира, начав с красного цвета и закончив розовым, как бы замыкая круг, с плавными космическими переходами в моей смешанной технике, с красивой фактурой. Работы я закончила в срок, они даже успели идеально высохнуть, а вот дедлайн на стройке сдвинулся больше, чем на месяц, так что и 10 картин я бы успела.
Картины в итоге очень круто туда зашли, и мне даже прислали классные фото с объекта, что очень приятно!

Травневе

Пишу цей пост українською, тому що тут, в селі Травневе, – найкраще місце, час і оточення для того, щоб її практикувати. На сьогодні я тут рівно 1 тиждень і роблю невеличкий проект з 4 керамічних скульптур Magic fungi, що продовжує моє захоплення фантастичними грибами і ідею серії таких скульптур. Тим більш, вона чудово вписалась в концепт всієї програми «Нова людська природа».
Тут, окрім мене, ще всього 2 художниці (що пройшли програмний відбір), і ще одна запрошена як і я приіїхати на довільний час, і наша кураторка. У мене якраз співпав час і бажання використати цю можливість на максимум можливого.
Місце тут дійсно чарівне, грибів є різних, сприяє заглибленню і отриманню насолоди від процесу і зовсім не переймання щодо результату (але будут виставка в Збаражі і презентація в Тернополі, все в цю середу).

Чёрный лебедь

Про то, как Чёрный лебедь улетел в США ✈️ 🖤
Мне написала Юлия на почту, что она увидела у меня в сети картину Черный лебедь (ее подруга была на моей выставке, но не той, на которой была эта картина, а совсем другой), и спросила наличие и стоимость. А ещё – возможно ли отправить картину в Пенсильванию. На тот момент в Штаты мы еще ничего не отправляли, но верили в успех)) Я ответила, что работа есть и все возможно. Сначала мы позвонили в EMS и думали отправить через них. Это самый бюджетный вариант, который я посчитала в полной итоговой стоимости за работу, но позже выяснилось, что, учитывая коробку из фанеры, она чуточку не проходит по габаритам – буквально на пару см суммарный объем превышает допустимый. Это единственное “но” насчет этой службы доставки. Оперативно пройдясь по вариантам, остановились на UPS, которые дороже, чем EMS раз кажется в 5, и это пришлось оплатить уже нам самим. Хорошо, что в Штаты нет пошлины на ввоз товара, и мороки с документами было мало. Мы только заказали и забрали документы на вывоз в Департаменте культуры и (как упомянула ранее) заказали фанерный короб на петлях и защелках для таможни. На все это ушло менее недели. UPS работают быстро, авиаперевозками, и с момента отправки до момента получения по адресу в Пенсильванию прошло 3 дня. Картина прилетела целая, а Юлия даже выслала нам фото, как они повесили ее в доме.
📦
Про отправку работ за рубеж у меня есть отдельное видео на YouTube в рубрике #бытьхудожником (на сегодня некоторые аспекты отправки уже немного изменились в лучшую сторону, об этом буду писать в следующих историях).
«Черный лебедь» названа в честь книги Нассима Талеба, про которую наверное не я одна вспоминала весь 2020-й…)

Изморозь

Сегодня хотелось сконцентрироваться на чем-нибудь приятном. На золоте, например)) И! Я наконец первый раз после апрельского локдауна и долгого путешествия и акклиматизации выбралась в город по-настоящему, во имя цели – сфотографировать свои “Изморозь 1,2”, которые во время нашего отсутствия обрели свою обитель в БЦ Платформа (Короленковская 3) 👑
Сначала отвезли вещи в Ласку, встретили кучу знакомых художников, успели сфотографироваться на пленку прям на Богдана Хмельницкого, потом оказалось, что нам нужна другая платформа (не в Леонардо), приехали, а там нас охранник пустил на парковку этой Платформы по ошибке, перепутав номера, но выгонять уже не стал. На ресепшене оказалась снова заминка: к золоту путь нелегкий! После фотосессии мы хотели ехать в зал лазать с веревкой, но Гиперион уже отпал по маршруту, потом мы решили ехать в Цех (другой зал), долго стояли к нему в пробке и в конце-концов так и не попали туда тоже, потому что прямо перед ним перекрыли дорогу))) Короче, здравствуй, коридор затмений 😅Все несется, Киев, я скучала!
Кому нужны еще картины – мы на месте 🌞
Да, и Платформу затегать тут не могу, есть все, какие угодно другие Платформы, кроме нее 😅 Там красиво)

Люди и мои картины. Истории.

3️⃣
Продажа через галерею
📌Открытие. Не все люди не из сферы искусства знают, что выставка в галерее зачастую делается с целью продажи работ, если это конечно не особый проект, ретроспектива (что в галереях на самом деле редкость). Так что на выставках можно смело интересоваться ценой у менеджера, если нет открытого прайса.
📌Заблуждение. Среди моих знакомых художников есть такое заблуждение, что нет смысла делать выставки в галереях, потому что галереи «не продают работы, и хотят за выставку картину, а ещё и % с продажи».
Хочу рассказать про позитивный опыт работы с одной киевской галереей в центре, которая продала две мои работы прямо с выставки: две в её разгаре, а ещё одну спустя полгода. Все остались довольны) Конечно, в работе с галереями много нюансов и иногда игра не стоит свеч. И все же продажа работы с выставки повышает шансы на ваше совместное сотрудничество и расширяет для всех мир возможностей. Художнику тут главное не совершить ошибку и не пойти на сделку в обход галереи, а перенаправить покупателя к куратору/галеристу, даже если покупатель изначально написал лично художнику (во время выставки). Чтоб не было такого соблазна, нужно просто иметь всегда fixed price на работы, а % для галереи не накручивать, а уступать от фиксированной цены. Таким образом не будет повода для нечестности; покупатель будет счастлив, потому что купить работу в галерее престижнее и это вклад в культурную индустрию, художник будет рад продаже и освобождению от организационных хлопот, галерист будет рад, что сделал правильный выбор художника, будет хотеть с ним работать дальше и пойдёт навстречу разными способами.
У меня был такой случай: как раз во время моей персональной выставки Flux мне написала Елена на эту страницу, и спросила стоимость картин «Фонтан» и «Цвет августа». Я сразу дала ей контакты галериста и объяснила, что во время выставки продажа – их компетенция) Дальше буквально через пару дней у нас было запланированное событие в рамках выставки – презентация моего каталога. Мы приехали, смотрим, а экспозиция поменялась, двух работ уже нет) Оказывается, менеджеры все устроили оперативно и перед презентацией рассказали, что они также организовали доставку картин клиенту. Покупательница потом прислала фото по моей просьбе, как они повесили работы, и сказала, что очень довольна.
После этого опыта я оставила ещё несколько картин на реализацию этой галерее, и к Новому году ещё одна картина «Карпаты» улетела в частную коллекцию в Швейцарию!
Горы к горам ⛰💜🏔💙
На фото – Фонтан, центральная работа выставки.

Люди и мои картины. Истории.

2️⃣
Одно дело онлайн – другое вживую
Сергей написал мне в Инстаграм и спросил стоимость работы Бархат (2016). Я ответила и он тут же уточнил, где и когда можно посмотреть и приобрести. Они приехали вдвоём с супругой и, когда увидели все, что у меня есть, то немного застряли с выбором: понравилось сразу картин 5, а остановиться хотели на одной-двух. Я предложила определиться у них) В течении полутора часов мы были на другом конце города. Когда попали на место, мне прям почти сразу стало понятно, что именно подойдёт, и это оказалось другая работа (Огни большого города, которая была на тот момент самой свежевысохшей). Выбрали все довольно быстро: видение у всех совпало и минут через 30 я уже ехала с оставшимися работами (взяли ещё + одну среднюю фигуративную, из раннего) назад в студию на том же грузовом такси.
Через пару лет ребята вернулись за пополнением: супруга попросить сделать на заказ ещё одну работу как дополнение первой основной.
Коннект уже был, свою работу я помнила, но мы все равно встретились на месте, чтоб освежить и все обсудить. Процесс занял до месяца, учитывая цифровые эскизы и пастозную технику (толстый слой масла 😉).
Коллекционеры остались довольны, а я была рада проведать своих малышек и увидеться снова с прекрасными людьми.
Замечательно, когда ко мне возвращаются снова за другими работами, второй и третий раз, когда нарастает коллекция!) Помню Сергея и Иванну, как интересную пару, с которой приятно поработать надеюсь поработаем ещё!

Люди и мои картины. Истории.

Создала этот альбом на тему «историй из жизни», когда написалось 10 коротких кейсов-повестей о том, как я работаю с людьми, о продажах, о покупателях, о милых сердцу, а также поучительных моментах 👌🤷‍♀️
Сегодня первая история)
1️⃣
Аня написала мне в конце зимы 2020 года, у нас были общие знакомые, но лично знакомы мы не были. Сначала я равнодушно отнеслась к идее очередной он-лайн галереи от незнакомого человека, ведь подобного (и в том числе предложений, рассказов и просто слов на тот момент было как-то особенно много), но потом мы поговорили и я почувствовала, то, что можно только почувствовать и поняла, что Аня знает, о чем говорит. Я пригласила ее в студию, где она рассказала, что хочет открыть свою галерею в Париже, а начать нужно с онлайна. Условия были более чем приятные, Аня была более, чем интересная, и мы быстро и легко уладили все формальности для этого он-лайна. И я забыла про это все, понимая, что это стартап и нужно время. Но времени много не понадобилось. Уже в мае Аня написала и спросила, есть ли в наличии картина из Мехбалета и что клиент уже готов внести предоплату – бронь. Картина была, я сказала , что предоплаты не надо, это ж не заказ. Сказала, что до их визита на просмотр в течении 2-3 дней она будет ждать их бесплатно) Аня привезла свою подругу Катю в конце мая, я рассказала про всю серию Механический балет, и ей понравилось много работ из этой серии. Потом мы списались с ней непосредственно и уже определились в неопределенности (сузили круг до 4 картин, из которых нужно было выбрать 3). Мы предложили привезти картины к ней домой и выбрать на месте, чему она очень обрадовалась и сказала, что это значительно все упростит. Мы приехали в красивый дом, который был наполнен счастливыми и расслабленными людьми. Казалось, в нем все идеально. Меня очень наполняют такие моменты, когда ты чувствуешь, в какой атмосфере будут жить твои работы ❤️ Плюс, Катя попросила привезти ещё на выбор 4-5 маленьких оформленных работ на бумаге из этой же серии в детскую. Выбор занял 15 минут)
На намерении ещё раз встретиться и попить вместе вина за красоту мы распрощались с Катей и Аней, которая теперь живет в Париже и воплощает свою мечту.
На фото – картины до инсталляции на стену)

Вдохновение – от слова Вдох

Меня часто спрашивают, откуда я беру вдохновение. Я в разные времена по-разному отвечала на этот вопрос. Сейчас у меня есть новый ответ) Он — два слова: внимательность и ресурс.
Внимательность — это выбор, тонкая работа сознания. Художник, подобно куратору, направляет своё внимание на определенные аспекты жизни, выбирает из всего потока те, которые интересны, полезны, работают на него. Особенно интересные озарения, идеи я сразу стараюсь записывать. Для внимательности нужны условия.
А вот Ресурс для каждого свой, у каждого свои радующие занятия, но ключ — радующие. Деньги+время+желание —базовая комбинация. Затем нужно включить воображение)) У меня очень узнаваемое состояние отсутствия ресурса: события замедляются или останавливаются вовсе, ничего не хочется, пропадает мотивация и смысл, ничего не радует..
Мне войти в ресурсное состояние очень помогают особые путешествия. Путешествие – это билет в один конец и очень гибкие планы по ситуации. Я стараюсь выбирать место с приятной природой и климатом, а ещё конечно, где есть джентельменский набор гор/моря, источников, чистой воды и воздуха, активностей, приятной инфраструктуры, приятных людей, короче, нужно знать места)
Уезжая в то место, что отзывается, как минимум на месяц, меняется образ действий, привычек, людей, климат, появляются новые вызовы и красóты. В путешествия я не беру последнее время рисовальные принадлежности, максимум блокнот и маркер/карандаш.
Лучший тотальный отдых для меня — на природе, а не в городе, с полным отсутствием искусства. Раньше мы очень много ездили на многие европейские выставки, музеи, ярмарки и биеналле, но усталость тела и ума от большого потока таких впечатлений колоссальная, так что это скорее “art work”, чем отдых.
Меняя на некоторое время страну, я даже не покупаю сим-карту, чтоб не залипать в интернете слишком долго, а обхожусь местным wi-fi, устраивая некоторые поездки практически без связи.
Лёгкость очень важна, переключение внимания помогает: первые две недели я вообще не думаю про искусство! Затем начинают происходить волшебные вещи: идеи, вдохновение, желание что-то делать, переосмысления начинают сыпаться сверху сами ☺️ Я ничего не делаю для этого специально, просто начинаю записывать, а ещё позже изредка зарисовывать… Ничего не жду, не выдавливаю из себя, а просто фиксирую. Позже, по возвращению в Киев,- выбираю, прорабатываю, обсуждаю с Сашей, отсеиваю.
Эти нехитрые действия (+выбор своих мыслей в лучшую сторону, то есть внимательность) действуют снова-таки, как ресурс, который начинает умножаться в арифметической прогрессии. С ним приятно вернуться домой слегка другим человеком и начать действовать исходя из этого бесконечного изобилия ✨✨✨
А иногда дела сдвигаются с мертвой точки и во время самого путешествия до возвращения домой. Это признак того, что мир соглашается со мной, а я с ним🙏

Доверие миру

То, чему я реально научилась за годы продаж работ и работы с людьми – это то, что не нужно цепляться за не своё. Когда легко отпускаешь любых не твоих людей, любых потенциальных покупателей, особенно тех, на кого начинаешь слишком сильно надеяться, цепляться (а это часто предпосылка, что оно отпадёт), в твою реальность наконец получает возможность войти что-то новое и прекрасное. Это как в скалолазании: трудное место может быть скорее — психологически, когда нужно отпустить очень хорошую зацепу, надеясь только на чувство равновесия и встать на ногах, чтоб дотянуться до чего-то нового руками;) Конечно, чем больше внутреннего ресурса или же осознанного доверия к миру – тем легче отпускаешь, даже радостней (как гора с плеч иногда). Все это, конечно, через страх, особенно вначале нужно учиться его превозмогать в мелочах, на мелких не важных примерах.
Я знаю, что ценитель моего искусства обязательно придёт, а потом вернётся и ещё и друзей приведёт!) Нужно просто его дождаться в нужное время в нужном месте.
Мои люди – останутся со мной надолго. Им нужны будут именно мои работы, и они найдут способ их заполучить.
Этой зимой, работая в гончарном коворкинге над своей керамической скульптурой Гриб №3 (я была единственной, кто делал там скульптуру, а не прикладное: чашки, тарелки), одна девушка подошла и сказала:
«А я вот не решаюсь делать скульптуры, потому что сомневаюсь, что они кому-то будут нужны..» На что я не раздумывая ответила: «А я делаю. Мне достаточно, что это нужно мне. Я верю в свою идею».
Интерьер Xenie Zdeňková

Act 2_6

‘Act2_6’, 200*80 cm, холст, смешанная техника, 2019, в холле жилого комплекса А52, 2020.
Это очень круто и статусно, когда картина из авторской серии с выставочной историей находит свой дом в таком публичном месте, близко к домам людей, в месте, где можно отдохнуть, остановиться, где ее увидят множество разных людей. Напомню, «Механический балет» (1,2,3) – это моя долгоиграющая серия 2018-2019гг, которая охватила 6 выставок (3 групповые и 3 персональные), в таких галереях как Mironova foundation, White World и Lite-Haus+Projectraum (Berlin), более 30 работ на холстах и более 20 – на бумаге.
Помню и благодарна Белан Ирина за интересный опыт сотрудничества 🌺👌✨
Пусть искусство будет ближе ко всем нам ☺️ Это легко)
Ещё в наличии 5 работ такого же формата из этой серии.

Єкспозиція виставки “Гама” | Ornament Art Space

Фото: Володимир Дєнісєнков

Відео: Юлія Стєпанок

 

“Gamma” exhibition at Ornament Art Space


Персональна виставка Альони Кузнєцової «Гама».
Куратор: Степанок Юлія
Офіційне відкриття 11 лютого о 19.00. Вхід вільний.
11 лютого 2021 року в Ornament Art Space відбудеться відкриття персональної виставки Альони Кузнєцової «Гама».
“Стиснення, загасання, заспокоєння: те, що відбувається з природою взимку. Заглиблюючись у внутрішні процеси, я все більш виразно відчуваю всі нюанси, цикли, кольори, і, як наслідок, легше працювати з серією “Гама”, підлаштувавшись до зовнішніх сил, які циклічно змінюють одне одного. Ця серія апелює до межевого стану природи: подекуди більш, подекуди менш структурного, мінливого, і в той же час тихого.” (Альона Кузнєцова).
Виставка є певним підсумковим етапом роботи художниці в період 2020 – 2021 років. Дана пора супроводжувалася глибокими роздумами та адаптацією до незворотніх світових процесів, що відбувалися в суспільстві. Саме цей період дав можливість уважніше придивитися до природніх змін, почути в них відгомін власного єства та згармонізувати себе в синхроні з навколишнім середовищем. Власне, роботи авторки відрізняються від попередніх етапів мінімізацією кольорової гами, а саме обмеженню її лише до кількох кольорів і відтінків та дослідженню гри нюансів. Виключно спокійна гама безпредметного живопису. Відображення перехідних етапів різних пір року, чистий колір, відчуття спокійного озера взимку, тиша і глибина – ключові елементи виставки.
В експозиції представлено 18 полотен в поєднанні з малою скульптурною пластикою. Різні за формою та розмірами, твори відтворюють змінні миттєвості природних явищ, підтримуючи та підкреслюючи основу ідейну лінію. Роботи створені в кількох техніках абстракціонізму, що вказує нам на експерименти художниці, зокрема з текстурами та кольоровими плямами.
Альона Кузнєцова – українська художниця-абстракціоністка, учасниця багатьох всеукраїнських та міжнародних виставок, фіналістка конкурсу Objects Art Prize, учасниця резиденції та міжнародних арт ярмарок. Роботи знаходяться в приватних колекціях в Україні, Німеччині, США, Італії, Іспанії, Швейцарії, Росії, Великобританії.
Виставка триватиме з 11 лютого до 5 березня в Ornament Art Space за адресою: Київ, вул. Василя Тютюнника, 53.
Текст : Степанок Юлія

Gamma | Гама


Персональна виставка Альони Кузнєцової «Гама».
Куратор: Степанок Юлія
Офіційне відкриття 11 лютого о 19.00. Вхід вільний.
11 лютого 2021 року в Ornament Art Space відбудеться відкриття персональної виставки Альони Кузнєцової «Гама».
“Стиснення, загасання, заспокоєння: те, що відбувається з природою взимку. Заглиблюючись у внутрішні процеси, я все більш виразно відчуваю всі нюанси, цикли, кольори, і, як наслідок, легше працювати з серією “Гама”, підлаштувавшись до зовнішніх сил, які циклічно змінюють одне одного. Ця серія апелює до межевого стану природи: подекуди більш, подекуди менш структурного, мінливого, і в той же час тихого.” (Альона Кузнєцова).
Виставка є певним підсумковим етапом роботи художниці в період 2020 – 2021 років. Дана пора супроводжувалася глибокими роздумами та адаптацією до незворотніх світових процесів, що відбувалися в суспільстві. Саме цей період дав можливість уважніше придивитися до природніх змін, почути в них відгомін власного єства та згармонізувати себе в синхроні з навколишнім середовищем. Власне, роботи авторки відрізняються від попередніх етапів мінімізацією кольорової гами, а саме обмеженню її лише до кількох кольорів і відтінків та дослідженню гри нюансів. Виключно спокійна гама безпредметного живопису. Відображення перехідних етапів різних пір року, чистий колір, відчуття спокійного озера взимку, тиша і глибина – ключові елементи виставки.
В експозиції представлено 18 полотен в поєднанні з малою скульптурною пластикою. Різні за формою та розмірами, твори відтворюють змінні миттєвості природних явищ, підтримуючи та підкреслюючи основу ідейну лінію. Роботи створені в кількох техніках абстракціонізму, що вказує нам на експерименти художниці, зокрема з текстурами та кольоровими плямами.
Альона Кузнєцова – українська художниця-абстракціоністка, учасниця багатьох всеукраїнських та міжнародних виставок, фіналістка конкурсу Objects Art Prize, учасниця резиденції та міжнародних арт ярмарок. Роботи знаходяться в приватних колекціях в Україні, Німеччині, США, Італії, Іспанії, Швейцарії, Росії, Великобританії.
Виставка триватиме з 11 лютого до 5 березня в Ornament Art Space за адресою: Київ, вул. Василя Тютюнника, 53.
Текст : Степанок Юлія

Єкспозиція | Exposition

 


Відкриття виставки | Exhibition opening evening